» » دکتر محمدرضا هل فروش

دکتر محمدرضا هل فروش

دکتر محمدرضا هل فروش

 
محمدرضا هل فروش، معمار، شهرساز و مدرس دانشگاه، در سال 1995 از دانشگاه فنی وین در رشته معماری و شهرسازی و با درجه کارشناسی ارشد فارغ التحصیل و در سال 2004 موفق به اخذ دکترای معماری و شهرسازی با گرایش توسعه گردشگری از دانشگاه فنی وین شده است. او پس از انجام پروژه های معماری و شهرسازی مابین سالهای 1993 الی 2000در وین از سال 2000 به عضویت هیئت علمی دانشگاه فنی وین در دپارتمان فرایند توسعه و برنامه ریزی چند وجهی ( 
Department for process management and interdisciplinary planning   ) درآمد. بطور همزمان دروس طراحی مقدماتی برای دانشجویان معماری و ساختمان و همچنین دروس تئوری مانند طراحی و اجرای ساختمانهای صنعتی، دفاتر اداری و مجموعه های گردشگری را آموزش می داد. او با ایجاد پروژه های دانشگاهی مشترک مابین دانشجویان معماری دانشگاه فنی وین و دانشگاه شهید بهشتی در تهران موفق به دریافت تقدیر از سازمان یونسکو در سال 2003 شد.

دکتر هل فروش از سال 2001 با تاسیس مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی در وین و انجام پروژه های مختلف، سعی به ایجاد ارتباط بین تئوری معماری وشهرسازی و پروژه های اجرایی کرده است. او کنفرانس های بین المللی UDF در سالهای 2003الی 2005 در دانشگاه فنی وین برنامه ریزی و مدیریت و اجرا کرد.  او با تاسیس شرکت مهندسین مشاور آی ام سی سی اتریش و از سال 2003 میلادی ، مدیریت شرکت را در وین عهده دار است. پروژه های در دست شرکت شامل هتل، مراکز خرید و سرگرمی، دهکده های گردشگری، مسکونی، اداری و توسعه محله و شهرکهای مسکونی می باشد. 

از جمله فعالیتهای معماری دکتر هل فروش در ایران می توان به طراحی و ساخت برج دو قلو و مرکز خرید مشهد در کوهسنگی با زیربنای 82000 مترمربع اشاره کرد. همچنین طراحی و اجرای مدرسه شهید مدنی با 10000 مترمربع زیربنا، طراحی هتل همای یک مشهد با 80000 مترمربع زیربنا، طراحی منطقه نمونه گردشگری شاندیز با 1200 هکتار و طراحی هتل و مجموعه های آب درمانی در شاندیز، طراحی منطقه 100 هکتاری بوستان سرخاندیز مشهد، طراحی دهکده سلامتی مشهد، طراحی دهکده اسطوره ای اخترآباد طرقبه، طراحی مجموعه تجاری اداری تفریحی باغ سجاد، طراحی دروازه جدید مشهد در بلوار وکیل آباد، طراحی و تکمیل نمایشگاههای بین المللی مشهد در زمین 22 هکتاری، طراحی دهکده هوشمند گردشگری تفت در زمین 10 هکتاری، طراحی و ساماندهی روددره های دربند و درآباد تهران، طراحی پارک نیلوفر در شمال تهران و برنامه ریزی توسعه و برند شهر جدید گلبهار مشهد. 

دکتر هل فروش هم اکنون در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فنی وین دروس توسعه و مدیریت پروژه های معماری را آموزش می دهد. 
Arch.DI.Dr  Reza Helforoush
------------------------------------
Univ. Lecturer
Vienna University of Technology
Project Development & Project Management
Faculty of Architecture and Urban Planning
توسط : Admin  در تاریخ : 3-09-1394, 18:16   بازدیدها : 3252   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .